Odhav, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAKPL0637N1ZI
Call 07949084488 77% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Machine Type | SOAP MIXTURE |
| Screw Diameter | 100 mm |
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Plodder Type | mixer |
| Automation Grade | Automatic |
| Application | Detergent Cake |
| Body Material | Mild Steel |
| Power | 10 hp |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Grey |
| Phase | Three Phase |
| Applications | Commercial |
| Voltage | 440 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS/MS |
Additional Information:
View Complete details