Odhav, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAKPL0637N1ZI
Call 07949084488 77% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Production Capacity | 1000 kgs/Hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Type | AUTOMATIC |
| Body Material | MS With SS Contact |
| Power | 7.5 hp |
| Soap Shape | Oval, Round, Customized Mold, Rectangular |
| Usage/Application | BATH SOAP & TOILET SOAP |
| Phase | THREE PHASE |
| Soap Cutter | AUTOMATIC |
| Voltage | 440 Volt |
| Country of Origin | Made in India |
| Steel Grade | S.S 304 |
| Grade | AUTO |
| Machine Body Material | S.S 304 |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Plant Capacity | 500 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Application | Laundry Soap, Toilet Soap |
| Process Type | Batch Type |
| Body Material | MS With SS Contact |
| Power | 50 hp |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 440 V |
| Country Of Origin | Made In India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Set
Product Brochure
| Plant Capacity | 100 kg/hr |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Process Type | Batch Type |
| Body Material | MS With SS Contact |
| Power | 50 hp |
| Soap Shape | Customized Mold, Oval, Round, Rectangular |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 440 V |
| Bar Size Range | 125 g, 75 g, 60 g, 150 g, 100 g |
| Country Of Origin | Made In India |
Additional Information:
View Complete details